Vertikální brusky na sklo – podrobněji

Vertikální brusky na sklo

Opět máte jako profesionálové možnost sáhnout po dobrých českých strojích s tradicích. Pro profesionální opracování hran plochého tabulového skla se hodí naše vertikální brusky na sklo SULAK.

Proč si vybrat vertikální brusky na sklo od SULAK?

Vertikální brusky na sklo SULAK nabízí tradiční českou kvalitu s vlastním inovativním know-how, o které je obrovský zájem i v zahraničí. Jde o stroje, které minimalizují cenu za broušení a leštění. Jsou cenově dostupné, nenáročné na prostor, velice kompaktní a s vysokým výkonem. Snesou velké provozní zatížení. Stroje nabízí snadné ovládání, zjednodušují manipulaci se sklem a velice jednoduché a inovativní je i řešení posuvu skla.

K čemu využívat vertikální brusky na sklo?

Jestliže potřebujete brousit nebo leštit obvodové hrany skleněných tabulí, jsou pro vás nezbytné vertikální brusky na sklo. Hodí se jak pro broušení, tak pro leštění rovných i kulatých obvodových hran plochého skla.

Vertikální brusky hran plochého tabulového skla jsou nezbytnou výbavou každé profesionální firmy zaměřené na výrobky z tabulového skla či zrcadla. Stroje SULAK se od sebe liší počtem opracovávajících vřeten. V nabídce najdete jedno, dvou, ale i devítivřetenová zařízení. Všechna mají již v základním provedení vodou chlazené diamantové brusné i leštící kotouče. Hrany je možné opracovat do roviny, do profilu „C“ (což vytváří žádané zaoblení hrany), či jako trapéz.

Vertikální brusky na sklo SULAK představují vrcholné technologie v oboru

Jde o stroje, které v některých z modelových provedení nabízí broušení a leštění skla v jedné operaci. Brusky tak mají na jednom vřetenu hned dva kotouče. Tím se šetří čas a výrazně se zlevňuje výrobní proces. Naše firma zásadně minimalizovala náklady na metr broušené a leštěné plochy hrany skleněné tabule.

Druhy vertikálních brusek a jejich výbava

V SULAK nabízíme čtyři druhy vertikálních brusek hran tabulového skla a zrcadel. Jedná se o modely BTS 02 Beta Maxi, BTS 02 Beta, BTS 01 Start a BTS 9325A. Modely brusek se od sebe liší maximální tloušťkou broušeného skla a rozměry tabule skla, pro které je ten který model vhodný. Největší a nejtlustší tabule skla umí opracovat vertikální bruska na sklo BTS 93251. Tato bruska má i největší maximální zatížení, které je 250 kg. Nejmenším strojem v nabídce je model BTS 01 Start. Ten je určen pro maximální zátěž 50 kg, tloušťku skla 12 mm a maximální rozměr tabule skla 1,5×1 m.

Nejvybavenějšími z vertikálních brusek jsou oba modely BTS 02

Právě tyto dva modely, BTS 02 Beta Maxi a BTS 02 Beta, se mohou ve své výbavě pochlubit odměřováním pozice vřetena za chodu stroje, stejně tak jako naklápěním vřetene. Nabízí též dopravník skla DS 01 2,6 m, brousí a leští při jedné operaci, mají dva kotouče na jednom vřeteni, tuhý rám a umožňují broušení kruhů.